Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
hızlı konuşma problemi
#1
Merhaba , foruma yeni üyeyim umarım konuyu doğru yere açmışımdır

benim hızlı konuşma problemim var, kekemelik ile benzer diyebiliriz,  kekemelik stuttering, hızlı konuşma cluttering olarak geçiyor yani tıptaki türkçe karşılığı takıfemi problemi. kelimeleri yuvarlama , takılma gibi sorunlarım var çoğunlukla kurduğum cümleler anlaşılmıyor , sayfada bununla ilgili problemi olan var mı acaba ?
#2
DAF uygulamaları veya harici cihazla konuşmayı yavaslatmaya calış.Uygulama ile kitap okuyarak konusma hızını düşürmeye çalış.Ayrıca Hızlı, bozuk konuşması olan ve olmayan bireylerin konuşma esnasındaki beyin aktiviteleri incelendiğinde farklılık olduğu saptanmıştır.Onun için dediğimi yaparak konusmanı hızını sekillendir.
the dark side of the moon*
#3
(12/12/2019, 00:06)kyaman demiş ki: DAF uygulamaları veya harici cihazla konuşmayı yavaslatmaya calış.Uygulama ile kitap okuyarak konusma hızını düşürmeye çalış.Ayrıca Hızlı, bozuk konuşması olan ve olmayan bireylerin konuşma esnasındaki beyin aktiviteleri incelendiğinde farklılık olduğu saptanmıştır.Onun için dediğimi yaparak konusmanı hızını sekillendir.

daf uygulamaları dedğiniz nasıl bir şey hocam hiç bir bilgim yok size zahmet aydınlatır mısınız, bi yerden satın filan mı alınıyor ?
#4
https://play.google.com/store/apps/detai...artdaf.pro ya da daf stuttering yarak birçok uygulamayı indirebilirsin.Kendine göre ayarlayıp kulaklık takıp (sol kulağa veya ikisine)egzersiz yapabilirsin.
the dark side of the moon*
#5
(12/12/2019, 17:26)kyaman demiş ki: https://play.google.com/store/apps/detai...artdaf.pro ya da daf stuttering yarak birçok uygulamayı indirebilirsin.Kendine göre ayarlayıp kulaklık takıp (sol kulağa veya ikisine)egzersiz yapabilirsin.

teşekkür ederim sağolun
#6
https://www.facebook.com/groups/185678661897485 facebook grubuna gelin.Size konusmanızı yavaslatacak bir şey göndereyim.Ö.M olarak da gönderebilirsiniz.
the dark side of the moon*


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi