Kekemelik Forum

Tam Versiyon: Emre Deniz
Şu anda tam olmayan bir versiyonun içeriğine bakıyorsunuz. Tam versiyon'a bakınız.
15 yaşıma basmıştım lise 1 gidecektim .Yüksek puan almış Anadolu lisesini kazanmıştım . Ama gitmek istemiyordum , kekemeydim insanlardan tiksiniyordum , alay etmişlerdi , hor görmüşlerdi ...
Çok ağır bloklu bir kekemeliğim vardı , konuşmaktan kaçıyor insanlardan kaçıyor kendimi bilgisara online oyunlara veriyordum .Aile zoruyla okula zorla gönderildim . Okulda kendini bilmezler alay ettiler , ezik gördüler .Zaten asosyal olan ben dahada kötüleşmiştim. Kabullemiyordum , çözümde bulamıyordum . Kavgayı kavga etmeyi sevmeyen ben kekemeliğimle benimle dalga geçen bir çok kişiyle dövüşmüştümde.

Zaten mutsuz bir kekemeyim , pisikolojim bozuk tam bu ara sigarayada başladım lise 1 2. dönemi gibiydi .Konuşmak için çırpınıyor , gözlerimi kapıyor gittikçe daha beter oluyordum .

Bu şekil yaşamımı sürdürüyordum .Baktım olmuyor bir şey yapmalıydım . Derken Dünyayı takmamaya başladım . Gördüm ki ben diğer insanlardan az zeki değilim ve kimse benden üstün değildi . Kendimi sevmeye başladım.Kendime yeni arkadaşlar edindim ve onların lideri konumuna sözü dinlenen biri oldum .

Artık oyun değişmeye başladı ve kendime güveniyordum . Tiklerim bu dogrultuda azaldı ve kayboldu . Ama hep daha iyisini istiyordum . % 100 geçireceğim diye kendime telkinler veriyorum , derste söz alıyor parmak kaldırıyorum . Herşey güzel gidiyor bir anda başa dönüyorum . Ve bu sernaryoyu tekrar tekrar yaşıyorum . Bu durumu tam 10 sene sürdü .Bu arada üniversiteden mezun olmuştum.15 günde bir kekemelik merkezinde melodik bir eğitim almıstım , pek te birşeye yaramamıştı. 2016 yılının Eylül ayı sürekli kekemelik ile ilğili yazılar paylasımlar arıyorum kendimde uyguluyorum ama hep hüsran . Sürekli kendimi Başladıgım yerde buluyorum .

Ekim gibi facebookta arama yaparken bir kekemelik sayfasına denk geldim . O gün Kargo ile gönderişm yaparken çok aşırı kekelemmiş hatta konuşamamıştım. Moralman çökmüş , mutsuz bir haldeydim . Grubu bulunca çok sevindşm ilk paylaşımım . Bugün çok kekeledim ölmeyi düşünüyorum gibi birşeydi . Sonra gruptan yazanlar konuşmalar derken biri ekledi oda bişr kekemeydi o gün 3 4 saat konustuk telefonla ve o beni çok rahatlattı .Artık benimde kekeme arkadaşlarım çevrem olmuştu o gün grubu iyice taradımkim ne demiş öneriler nedir diye baktım . Baktım ki kimse kekemeliği yenemiyor , en aza indirgeniyor ama kimsede %100 geçmiyor . Yıllarca benim %100 geçecek diye hüsranla biten denemelerim bitti. Artık geçmeyeceğini biliyordum . %100 demekten kurtuldugum güğn ayağımdaki prangalar çözüldü ve bir rahatlama geldi .
Artık o benim kankamdı güle oynaya o benle dalga geçiyor ben onunla öyle gidiyorduk. Sonra tüm ortamlarda kekeme olduğumu belirttim . Maske düşmüştü artık saklama gibi bir dert kalmadı . Buda rahatlatıyor. Kekelememek için çabalamaktan kekeleme kaygısından kurtuldum . Grupta duyarsızlaşma diyor , Bu ne diyorum bakıyorum eviriyorum çeviriyorum kafama yatmıyor. Neden bilinçli kekeleyecem falan .Dedim ne kaybetcem şehir merkezine gittim beni kimse tanımıyor bilinçli olarak esnaf esnaf gezdim kekeledim . Kekeledikçe daha çok rahatladım . Beynim ters çalışıyordu adeta , yıllarca kekelememek için elinden geleni yap şimdi bilerek kekele ama kolay birşet degil ben emekleme dönemlerimde epey zorlandım . Ama yapıılmayacak kadar zor değil . Herkez yapabilir yeter ki kendimizi iyi hazırlayalım , rezil olma korkusundan kurtulalaım . Kimsenin rezil olduğu falan yok , gülen 1 -2 tane kendini bilmezlerde yaptıkları ayıptan utansınlar.

Daha anlatacak çok şey var yazsam roman olur zamanla onları da paylasirim .

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi