Kekemelik Forum

Tam Versiyon: Ben - Cemal Alın
Şu anda tam olmayan bir versiyonun içeriğine bakıyorsunuz. Tam versiyon'a bakınız.
Konu taşınmıştır.
(@cemal alın)

Merhabalar

Adım Cemal, 26 yaşındayım ve kendimi bildim bileli kekemeyim. Aslen Diyarbakırlıyım ama küçüklüğüm İzmir'de geçti. Okula da geç yazıldım. Yazıldığımda artık Diyarbakır'a taşınmıştık bile. İlk okul yıllarım, orta okul ve lise, tamamen kekemeliğimle boğuşmakla geçti. Başarılı bir öğrenci olarak okulda lanse edilmeme rağmen (ki yüksek bir puan ile Anadolu Lisesi'ne girmiştim), liseyi kekemeliğim yüzünden terk ettim. Daha sonra açıktan mezun oldum. Kekemeliğim sayesinde o kadar çok zorluk yaşıyordum ki, okulu dahi bırakmak zorunda kaldım ve hâlâ da kekemeliğim yüzünden çok zorluklar yaşıyorum. Bir iş görüşmesinde başarılı olamıyor olmam bir tarafa, iş görüşmesine hak kazanıp mülakata bile giremiyorum. Zira iş görüşmesi için telefonla aradığım insanlar beni çoğu defa anlamıyor. Anlayan da yaşadığım konuşma sıkıntısını anladıktan sonra hemen konuşmayı yarıda kesiyor. Bazı başvurduğum pozisyonlar da bana iyi bir iletişime sahip olmam gerektiği söylenip, nazikçe yol bana gösterildi.

Bir kıza açılamıyorum, düzgün bir işe alınmıyor, derdimi ifade edemiyorum. Kekemeliğin bana bahşettiği türlü türlü ruhsal sıkıntılarla yaşıyorum. Dışarı çıkıp birileriyle sohbet etmek bile istemiyorum. En önemlisi de, kekemeliğim sayesinde artık intihar düşünceleriyle günümü geçiriyorum ve galiba artık dayanamayacağım gibi geliyor.

Teşekkür ederim kekemelik...
Sana mutlaka başka kekemelerle irtibat kurmayı ve buluşmayı tavsiye ederim. Diyarbakır’da başka arkadaşlarımız var “Kekemelik pratik bilgiler çalışmalar ve özyardım” Facebook grubumuza katılıp orada 3700 üyemiz arasında dert ortağı aramanı tavsiye ederim.
Ayrıca Kekemeler Derneği’nin çalışmalarını takip et, sana destek çıkarlar.
Başarılar dilerim
(16/10/2021, 14:30)PetraS demiş ki: [ -> ]Sana mutlaka başka kekemelerle irtibat kurmayı ve buluşmayı tavsiye ederim. Diyarbakır’da başka arkadaşlarımız var “Kekemelik pratik bilgiler çalışmalar ve özyardım” Facebook grubumuza katılıp orada 3700 üyemiz arasında dert ortağı aramanı tavsiye ederim.
Ayrıca Kekemeler Derneği’nin çalışmalarını takip et, sana destek çıkarlar.
Başarılar dilerim

Teşekkür ederim Petra Hanım.

Yukarıda yazdıklarım, kekemeliğimle ilgili çok kötü deneyimleri peş peşe yaşadığım bir günün ürünüydü. Yoksa böyle şeyler yazmam. Çabuk pes edecek biri değilim ve hiçbirimiz de böyle olmamalıyız zaten. Kekemelikle savaşmalıyız. Bu yüzden, yukarıda yazdıklarımdan dolayı özür dilerim. İsterseniz silebilirsiniz.

Dediğiniz Facebook grubuna da katılma isteği gönderdim. Kekemelik Derneği'ni takip ediyorum zaten ama bundan böyle daha fazla takip ederim. Her şey için teşekkür ederim.