Kekemelik Forum

Tam Versiyon: Ben Ayşenur
Şu anda tam olmayan bir versiyonun içeriğine bakıyorsunuz. Tam versiyon'a bakınız.
Merhabalar, ben Ayşenur. Ankarada eczacılık fakültesinde 4. yılımdayım. Kendimi bildim bileli kekemeyim ve yine kendimi bildim bileli bundan utandım. Çocukken ve lisede iyi bi ortama sahipken üniversitede iyice yalnızlaştım. Şuan hala 2 tane arkadaşım vardır, birebir konuşmada fena değilken toplu ortamlarda ve tanımadığım insanlarla aşırı geriliyorum. Okulu sormayın zaten sunumlar vs tam stres kaynağı. Rahatlamak için antidepresan bir ilaca başladım son 2 3 aydır onu kullanıyorum rahatlamama etkisi baya oldu. Şuan düzenimden memnunum ama geleceğime yönelik kaygılarım var. Özellikle iş kurma ve evlenme konusunda pek ümidim yok, malum kekemeliğimin yanında bir de çekingen bir kişiliğe sahibim. Bu ikisi birleşince sadece yalnızlık huzur vermeye başlıyor zaten. Size tanıdığıma mutlu oldum, umarım mutlu ve huzurlu bir hayat sürebiliriz. Bunu okuyan var mı bilmiyorum ama varsa burdan ona selam gönderiyorum. Nice mutlu kekelemelere ☺️
Merhaba.
Hoş geldiniz.
Konu izinlerinde sorun var bu bölümde onun için onaylanması gerek ama şimdi herkes okuyabilir.
Yakında zoom görüşmesi olacak ona katılabilirsiniz.Eskiden birçok ilaç kullanmış birisi olarak ilaç kullanmayı tavsiye etmiyorum.Bırakınca kaygılarınız maalesef büyük ihtimalle geri dönebilir.Doğal olarak kaygılarınızı,korkularınızı  duyarsızlasarak- istemli kekemelik yaparak azaltabilirsiniz.Van Riper bölümüne bakmanızı tavsiye ederim.Konusmanız için akıcılık sekillendirme yöntemlerine bakabilirsiniz.

Facebook grubunda değilseniz  https://www.facebook.com/groups/185678661897485 bu linkten ulaşabilirsiniz.(Kekemelik Pratik Bilgiler, Çalışmalar ve Özyardım)
Sevgili Ayşenur,
Ankara’da birçok kekeme arkadaşımız var Koray’ın linklediği Facebook grubunda bulursun.
İnsanı en çok rahatlatan başka kekemelerle yüz yüze gelip dertleşmek.
Sen de onlara katıl, geleceğe daha olumlu bakmayı da öğrenirsin, özgüvenin de artar.
Başarılar dilerim
Petra